Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

«В умовах війни Кредобанк продовжує працювати прибутково»


Изображение 1
19-12-2022

Непередбачуваність сценаріїв подальшого розгортання воєнних дій не дає змоги точно визначити чи спрогнозувати динаміку, адже на процентних ставках по депозитах населення ще не в повній мірі відобразилося значне підвищення облікової ставки до 25% влітку цього року. Хоча  метою Національного банку України при ухваленні рішення по обліковій ставці було саме підвищення привабливості депозитів у гривні та зниження тиску на валютний ринок. Проте з огляду на значну ліквідність у банківському секторі, сконцентровану переважно у банках з ТОП-15, динаміка зростання процентних ставок за депозитами була не надто стрімкою. Щоб далі стимулювати процес підвищення процентних ставок і зростання привабливості гривневих депозитів, Національний банк України оголосив про підвищення нормативів обов'язкового резервування на 5 процентних пунктів по поточним коштам. Це має додатково підштовхнути банки до залучення строкових депозитів під більш високі процентні ставки. З огляду на це, ми прогнозуємо подальше зростання процентних ставок по строковим депозитам населення у гривні — орієнтовно на 2–3,5 п.п. протягом першого кварталу 2023 року. При цьому процентні ставки по валютним депозитам суттєво не зміняться.

Упродовж 2022 року Кредобанк відчував попит населення на строкові депозитні вклади терміном 3, 6 та 12 місяців. Пропозиціями в даній програмі були два вклади — з правом дострокового розірвання, під меншу відсоткову ставку та без права дострокового закриття, з помітно вищою ставкою.

Основний продукт, який користується попитом у клієнтів Кредобанку — це депозитний вклад "Прибутковий" без права дострокового розірвання, проте з вищою відсотковою ставкою. Суттєво переважають залучення в національній валюті. Короткострокові депозити за підсумками 11 місяців 2022 року становили 30% всього обсягу портфелю строкових коштів. Терміни даного вкладу варіюють від 1 до 18 місяців. Щодо нових пропозицій Кредобанку, то буде вклад для преміального сегменту клієнтів з можливістю поповнення і, відповідно, в залежності від суми вкладу, більшою ставкою.

Ми усвідомлюємо надзвичайно високі ризики як для банківського сектору в цілому, так і для банку зокрема, що пов’язані із екзогенними чинниками, насамперед збройною агресією російської федерації та триваючою російсько-українською війною.

В умовах війни Кредобанк продовжує працювати прибутково та своєчасно сплачує всі передбачені законодавством податки та інші обов'язкові платежі. Загалом, наш банк за 11 місяців 2022 року сплатив майже 330 мільйонів гривень податків, включно з податками з нарахованої заробітної плати.

Экспертное мнение

Депозити, які пропонує один з найстарших банків України Депозити, які пропонує один з найстарших банків України
Тетяна ПУТІНЦЕВА, Голова Правління COMINBANK У грудні 2023-го наш банк відзначив своє 30-річчя. У... Далее
Темпи переходу на дистанційні канали прискорилися Темпи переходу на дистанційні канали прискорилися
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Банки в Україні працюють і працювали навіть у перші... Далее
COMINBANK серед тих, хто стійко тримає фінансовий фронт COMINBANK серед тих, хто стійко тримає фінансовий фронт
Тетяна ПУТІНЦЕВА, Голова Правління COMINBANK На другому році війни COMINBANKу попри все вдалося... Далее
Україна вийде переможцем з війни і банківський сектор розпочне своє стрімке зростання Україна вийде переможцем з війни і банківський сектор розпочне своє стрімке зростання
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Нині, перебуваючи в динамічній ситуації,... Далее
«Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні» «Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні»
Тетяна ПУТІНЦЕВА , Голова Правління АТ КОМІНБАНК Сповільнення інфляції та досить стійка ситуація на... Далее
«Клієнти використовують банк, як надійне місце сховку для своїх коштів» «Клієнти використовують банк, як надійне місце сховку для своїх коштів»
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Війна змінила пріоритети українців щодо заощаджень... Далее

Архив раздела