Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Україна вийде переможцем з війни і банківський сектор розпочне своє стрімке зростання


Изображение 1
11-12-2023

Єжи Яцек ШУГАЄВ, Голова Правління АТ «Кредобанк»

 — Нині, перебуваючи в динамічній ситуації, необхідно слідкувати не лише за високими ставками, а й за надійністю та впевненістю банків на ринку. Звичайно, що зміна облікової ставки має суттєвий вплив на привабливість депозитів для українців. Реакція на зміну зазвичай триває до місяця від зміни облікової ставки.

Після останніх змін облікової ставки НБУ ми знизили ставку на 1 п.п. на вклади (депозити) терміном 12 міс. в національній валюті та встановив на рівні 13,00% (з виплатою відсотків вкінці терміну). Попри такі вимушені дії з нашого боку в Кредобанку не спостерігається відтік клієнтів. Вони продовжують довіряти нам свої кошти і наповнюють базу вкладів (депозитів) у банку.

Важко прогнозувати ситуацію на 2024 рік щодо ставок по строковим депозитам для населення в гривні, та учасники банківського ринку сподіваються, що Україна вийде переможцем з війни і банківський сектор розпочне своє стрімке зростання. Відповідно і стабілізується позиція НБУ щодо облікової ставки й зміцниться довіра українців до банківської системі, а гравці банківського ринку зможуть запропонувати гідні пропозиції для своїх клієнтів щодо збереження їхніх коштів.

На разі ми пропонуємо стандартну лінійку для клієнтів банку зі стандартними ставками. У продуктовій лінійці банку є два вклади (депозити) у валюті дол. США - це вклад (депозит) Прибутковий та вклад (депозит) Крафтовий терміни вкладів (депозитів) від 4 до 18 міс. В залежності від суми, яку клієнт може розмістити на вклад (депозит), варіюють і ставки. До прикладу, максимально можлива ставка на суму вкладу (депозиту) від 100 тис. дол. США в терміні 4 та 6 міс для клієнта буде становити на рівні 1.50% з щомісячною виплатою відсотків. Кредобанк залучив  з часу впровадження цих депозитних ставок у дол. США - 16,5 млн. дол (США). Наразі питання щодо перегляду ставок на ВКВ у нас не поставало, оскільки постійно моніторимо ринок, щоб оперативна приймати рішення. Змін на ринку не спостерігаємо.

На початку листопада Кредобанк розпочав доставку іменних пластикових карток у Польщу через поштового оператора «Нова Пошта». Середній термін також доставки від моменту замовлення до фізичного отримання карти клієнтом на території Польщі складає менше 10 днів. Згідно з нашої статистикою, більшість клієнтів віддають перевагу доставці картки на відділенні Нової пошти, а не за вказаною адресою чи кур'єрською доставкою. Пропри те, що  кількість українців, що зараз перебувають у Польщі, значно зменшилася та ми не спостерігаємо зменшення їхньої активності. Люди надалі довіряють свої кошти українській банківській системі де б вони зараз не перебували.

 

Экспертное мнение

Депозити, які пропонує один з найстарших банків України Депозити, які пропонує один з найстарших банків України
Тетяна ПУТІНЦЕВА, Голова Правління COMINBANK У грудні 2023-го наш банк відзначив своє 30-річчя. У... Далее
Темпи переходу на дистанційні канали прискорилися Темпи переходу на дистанційні канали прискорилися
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Банки в Україні працюють і працювали навіть у перші... Далее
COMINBANK серед тих, хто стійко тримає фінансовий фронт COMINBANK серед тих, хто стійко тримає фінансовий фронт
Тетяна ПУТІНЦЕВА, Голова Правління COMINBANK На другому році війни COMINBANKу попри все вдалося... Далее
Україна вийде переможцем з війни і банківський сектор розпочне своє стрімке зростання Україна вийде переможцем з війни і банківський сектор розпочне своє стрімке зростання
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Нині, перебуваючи в динамічній ситуації,... Далее
«Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні» «Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні»
Тетяна ПУТІНЦЕВА , Голова Правління АТ КОМІНБАНК Сповільнення інфляції та досить стійка ситуація на... Далее
«Клієнти використовують банк, як надійне місце сховку для своїх коштів» «Клієнти використовують банк, як надійне місце сховку для своїх коштів»
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Війна змінила пріоритети українців щодо заощаджень... Далее

Архив раздела