Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Фонд Гарантування Кредитів, створений UNIDO разом з Укргазбанком, продовжить діяльність до кінця 2025 року


Изображение 1
14-11-2023

За схвальної підтримки Національних учасників Проєкту UNIDO-GEF UKR IEE та Глобального екологічного фонду (GEF), Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) спільно з Укргазбанком досягли домовленостей щодо продовження співпраці по роботі Фонду гарантування кредитів (ФГК) до кінця 2025 року.

Фонд Гарантування Кредитів (ФГК) – це відновлювальний фінансовий інструмент, імплементований UNIDO та Укргазбанком для підтримки надання капіталу для промислових підприємств з метою впровадження заходів з енергоефективності та систем енергоменеджменту.

Даний механізм структурований у вигляді гарантії, яку надає UNIDO та GEF, як головний донор, та через кросс-гарантію CITI Bank. Дана гарантія використовується щоб сек’юритизувати кредити, які відповідають кваліфікаційним вимогам, з метою сприяння компаніям реалізовувати проекти з енергоефективності. З моменту запуску ФГК був першим фінансовим механізмом в Україні, який використовує гарантії для покращення умов фінансування промислової енергоефективності (IEE).

ФГК не припиняв свою роботу під час війни і тепер його програма була продовжена з новими перевагами для потенційних позичальників:

  • подовжено роботу ФГК до 31.12.2025 р.
  • збільшено максимальну суму гарантії на одного позичальника за кредитом із 150 тисяч доларів США до 500 тисяч доларів США в еквіваленті.
  • додано можливість фінансувати Енергосервісні компаніїї (ЕСКО), які працюють з промисловістю.

Звертаючись за кредитом в Укргазбанк через ФГК, підприємства можуть отримати кредит за зниженою відсотковою ставкою, без надання забезпечення. Однак, головною метою є можливість отримання підприємствами економії енергоресурсів до 25% завдяки впровадженню систем енергоменеджменту і енергоефективних заходів. Це дозволить на постійній основі скоротити операційні витрати підприємств, підвищить їх конкурентоспроможність на ринку та покращить доступність енергоресурсів.

Технічний офіс Укргазбанку надаватиме пріоритет щодо розгляду таких кредитів.

Кому може бути цікаве таке фінансування і хто підпадає під критерії прийнятності ФГК?

Це підприємства енергоємних галузей, таких як: хімічна промисловість, виробництво будівельних матеріалів і металургія; виробничі підприємства; харчова та переробна промисловість, виробничі та експортно-орієнтовані компанії та ЕСКО, які працюють з промисловістю.

Ця спільна програма Укргазбанку та UNIDO сприяє енергозбереженню на промислових підприємствах, що є дуже важливим особливо в умовах війни, коли підприємствам необхідно зменшити навантаження на енергосистему України. Крім того, скорочуючи енергоспоживання, такі підприємства не лише підвищують енергетичну безпеку України, а й роблять свій внесок у наше зелене майбутнє,

— зазначив Родіон Морозов, в.о. Голови Правління Укргазбанку.

UNIDO, як профільна організація ООН, дійсно націлена на сприяння реалізації заходів у промисловій енергоефективності в Україні. Наш Фонд гарантування кредитів, який вже зарекомендував себе як справжній відновлювальний фінансовий механізм, є дуже потрібним інструментом, який допоможе українським підприємствам швидше відновитися, бути конкурентоспроможними і ефективними. Це основа для майбутньої української економіки, яка допоможе захистити Україну і сприятиме її процвітанню. Завдяки постійним зусиллям UNIDO, що підтримуються GEF та іншими донорами, а також Національними учасниками, ми сповнені рішучості збільшити розмір таких фінансових інструментів, як Фонд гарантування кредитів,

— зазначив Сергій Поровський, Головний експерт з політики та фінансування енергоефективності, UNIDO.

Для отримання додаткової інформації, будь-ласка, перейдіть за наступними посиланнями:

ДжерелоУкргазбанк

Экспертное мнение

«Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні» «Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні»
Тетяна ПУТІНЦЕВА , Голова Правління АТ КОМІНБАНК Сповільнення інфляції та досить стійка ситуація на... Далее
«Клієнти використовують банк, як надійне місце сховку для своїх коштів» «Клієнти використовують банк, як надійне місце сховку для своїх коштів»
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Війна змінила пріоритети українців щодо заощаджень... Далее
COMINBANK: турбота про клієнтів впродовж 30 років успішної роботи на ринку України COMINBANK: турбота про клієнтів впродовж 30 років успішної роботи на ринку України
Тетяна ПУТІНЦЕВА , Голова Правління АТ КОМІНБАНК За 30 років успішної роботи на ринку України АТ ... Далее
Кредобанк з перших днів повномасштабної війни в Україні допомагає Кредобанк з перших днів повномасштабної війни в Україні допомагає
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Фінансовий ринок оперативно реагує на зміни... Далее
Для нас це велика відповідальність — продовжувати підтримувати тих, хто потребує допомоги саме зараз, формуючи майбутнє своїми вчинками Для нас це велика відповідальність — продовжувати підтримувати тих, хто потребує допомоги саме зараз, формуючи майбутнє своїми вчинками
Тетяна ПУТІНЦЕВА , Голова Правління COMINBANK Так, дійсно наші вклади дозволяють отримувати дохід до... Далее
«В умовах війни Кредобанк продовжує працювати прибутково» «В умовах війни Кредобанк продовжує працювати прибутково»
Непередбачуваність сценаріїв подальшого розгортання воєнних дій не дає змоги точно визначити чи спрогнозувати... Далее

Архив раздела