Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Тріумф справедливості: Суд підтвердив неможливість повернення ПриватБанку ексвласникам


Изображение 1
15-11-2023

Провадження у справі, що тягнеться з 2017 року, закрито. 15 листопада 2023 року Шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив законодавчо встановлену неможливість скасування рішень, прийнятих при націоналізації ПриватБанку, та повернення акцій банку колишнім власникам.  

18 квітня 2019 року нині ліквідований Окружний адміністративний суд м.Києва ухвалив рішення на користь Ігоря Коломойського та всупереч приписам Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" визнав націоналізацію незаконною. Керівник напрямку з юридичної координації діяльності ПриватБанку Олег Лазовський зазначив, що банк вітає це об’єктивне і законне рішення.  

"Це перемога держави та всіх державних органів. Колишні власники банку хотіли повернути його у свою власність, однак це прямо заборонено Законом, і апеляційний суд це підтвердив, поставивши на даний час крапку. ПриватБанк є державним стабільним банком. Держава докладає зусиль аби встановити верховенство права і продемонструвати, що всі є рівними перед законом. Сподіваємось, що сьогодні перемогою держави закінчився 7-річний судовий процес з ексвласником за ПриватБанк”, - сказав Олег Лазовський.  

Також він додав, що ПриватБанк і далі буде відстоювати інтереси як держави, так і державного банку: «Це не єдина справа про оскарження націоналізації, тому ми кажемо про продовження роботи, продовження боротьби. Боротьба ще триває, однак це єдина справа, в якій було ухвалено одіозне рішення адміністративного суду про незаконність націоналізації. Сьогодні це рішення було скасовано і провадження закрите».  

Нагадаємо, що Велика Палата Верховного Cуду постановою від 15 лютого 2023 року остаточно закрила провадження за позовом Олександра Дубілета. Тобто суд визнав правомірним застосування у цій справі норм Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” та "антиколомойського" закону №590-ІХ, що встановлюють незворотність націоналізації ПриватБанку та унеможливлюють будь-які подальші спроби повернути банк ексвласникам. 

Продовжуючи боротьбу за справедливість і захист законних інтересів держави, ПриватБанк вітає об’єктивний розгляд справи колегією суддів Шостого апеляційного адміністративного суду та ухвалене ним законне судове рішення. ПриватБанк дякує Національному банку України, Кабінету Міністрів України, Міністерству фінансів України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за багаторічну підтримку та співпрацю при розгляді цієї критично важливої для фінансової системи справи.

ДжерелоПриватБанк 

Экспертное мнение

«Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні» «Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні»
Тетяна ПУТІНЦЕВА , Голова Правління АТ КОМІНБАНК Сповільнення інфляції та досить стійка ситуація на... Далее
«Клієнти використовують банк, як надійне місце сховку для своїх коштів» «Клієнти використовують банк, як надійне місце сховку для своїх коштів»
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Війна змінила пріоритети українців щодо заощаджень... Далее
COMINBANK: турбота про клієнтів впродовж 30 років успішної роботи на ринку України COMINBANK: турбота про клієнтів впродовж 30 років успішної роботи на ринку України
Тетяна ПУТІНЦЕВА , Голова Правління АТ КОМІНБАНК За 30 років успішної роботи на ринку України АТ ... Далее
Кредобанк з перших днів повномасштабної війни в Україні допомагає Кредобанк з перших днів повномасштабної війни в Україні допомагає
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Фінансовий ринок оперативно реагує на зміни... Далее
Для нас це велика відповідальність — продовжувати підтримувати тих, хто потребує допомоги саме зараз, формуючи майбутнє своїми вчинками Для нас це велика відповідальність — продовжувати підтримувати тих, хто потребує допомоги саме зараз, формуючи майбутнє своїми вчинками
Тетяна ПУТІНЦЕВА , Голова Правління COMINBANK Так, дійсно наші вклади дозволяють отримувати дохід до... Далее
«В умовах війни Кредобанк продовжує працювати прибутково» «В умовах війни Кредобанк продовжує працювати прибутково»
Непередбачуваність сценаріїв подальшого розгортання воєнних дій не дає змоги точно визначити чи спрогнозувати... Далее

Архив раздела