Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

ПриватБанк став партнером виставки «Скарби Криму. Повернення»: «скіфське золото» буде експонуватися до деокупації півострова


Изображение 1
21-06-2024

5 липня 2024 року у Скарбниці Національного музею історії України за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та Благодійного фонду BGV розпочне роботу виставка «Скарби Криму. Повернення». Партнер події — Інститут публічних комунікацій. 

Експозиція фактично стане постійною у стінах Музею та триватиме до остаточної деокупації Криму, після чого колекцію планують перемістити на територію півострова.  

У червні 2023 року Україна здобула історичну перемогу в міжнародному правовому полі: Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення судів попередніх інстанцій про повернення на Батьківщину 565 предметів з виставки «Крим: золото й таємниці Чорного моря», що експонувались у Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Це давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські та готські речі, знайдені впродовж 19-21 ст. під час археологічних досліджень Криму.  

Загалом це понад 2000 в одиниць зберігання з колекцій чотирьох кримських музеїв: Центрального музею Тавриди, Керченського історико-культурного заповідника, Національного заповідника Херсонес Таврійський та Бахчисарайського історико-культурного заповідника. 

Передача артефактів, відомих як «скіфське золото», є логічним та справедливим завершенням тривалої судової тяганини за право власності між Україною та музеями, розташованими на підконтрольній Росії території. Рішення нідерландського суду підтверджує юрисдикцію України щодо кримської культурної спадщини Україн, виходячи з суверенного права України  на територію Кримського півострову, визнаного  на міжнародному рівні. 

Подія також знаменує початок повернення всієї незаконно вкраденої української культурної спадщини, яку російські музеї захоплювали протягом століть. «Скарби Криму. Повернення» - це потужна перемога в боротьбі за культурну спадщину України, свідчення нашої тисячолітньої історії, що розкривається через культури багатьох народів, та утвердження верховенства права. Виставка триватиме до  часу деокупації  Криму.  Доти кожен відвідувач  матиме можливість побачити унікальні артефакти та відчути свою приналежність до багатої та давньої культури. 

Партнери проєкту - Uklon, ПриватБанк та Vodafone. Медіапартнери - Укрінформ, Суспільне мовлення, hromadske, 1+1 media, Факти ICTV, Вікна-новини, Harper’s Bazaar та Elle Ukraine.

ДжерелоПриватБанк 

Экспертное мнение

Ми будуємо довгострокові відносини із своїми клієнтами Ми будуємо довгострокові відносини із своїми клієнтами
Борис РАФАЛОВИЧ , заступник Голови Правління COMINBANK На даний момент у Комінбанку працює акція Дохід... Далее
Депозити, які пропонує один з найстарших банків України Депозити, які пропонує один з найстарших банків України
Тетяна ПУТІНЦЕВА, Голова Правління COMINBANK У грудні 2023-го наш банк відзначив своє 30-річчя. У... Далее
Темпи переходу на дистанційні канали прискорилися Темпи переходу на дистанційні канали прискорилися
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Банки в Україні працюють і працювали навіть у перші... Далее
COMINBANK серед тих, хто стійко тримає фінансовий фронт COMINBANK серед тих, хто стійко тримає фінансовий фронт
Тетяна ПУТІНЦЕВА, Голова Правління COMINBANK На другому році війни COMINBANKу попри все вдалося... Далее
Україна вийде переможцем з війни і банківський сектор розпочне своє стрімке зростання Україна вийде переможцем з війни і банківський сектор розпочне своє стрімке зростання
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Нині, перебуваючи в динамічній ситуації,... Далее
«Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні» «Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні»
Тетяна ПУТІНЦЕВА , Голова Правління АТ КОМІНБАНК Сповільнення інфляції та досить стійка ситуація на... Далее

Архив раздела