Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Кожна третя гривня з понад 1 трлн грн, залучених на підтримку держбюджету через ОВДП, інвестована ПриватБанком та його клієнтами


Изображение 1
22-05-2024

З початку повномасштабного вторгнення українські та іноземні інвестори вже інвестували у державні облігації України (ОВДП) понад 1 трлн грн. Як повідомив Міністр фінансів України Сергій Марченко, інвестиції в облігації стали другим за обсягом джерелом фінансування держбюджету після міжнародної допомоги.

«Завдяки залученим коштам від ОВДП ми змогли профінансувати близько 200 днів нашої оборони та захисту, що еквівалентно 15% ВВП України у 2023 році», - зазначив Сергій Марченко.

Кожна третя гривня на підтримку державного бюджета, що залучена через ОВДП, інвестована найбільшим державним банком ПриватБанком та його клієнтами. За словами керівника казначейства банку Антона Коваленка, з початку війни ПриватБанк посідає перше місце в рейтингу первинних дилерів за обсягами торгів ОВДП, а загальний обсяг інвестицій банку та його клієнтів у державні папери перевищує 316 млрд грн.

“Українці сьогодні є одними із найбільш активних інвесторів в державні папери, щоб пришвидшити Перемогу, тому ми робимо все можливе, щоб інвестування у папери було зручним та доступним, - відзначає Антон Коваленко. - Кожна п'ята гривня українців, що інвестовані фізичними особами у військовий час у ОВДП, вкладаються через сервіс ПриватБанку”.

Здебільшого клієнти ПриватБанку інвестують у гривневі ОВДП (64,5%), та облігації в доларах США (33,7%). При цьому, 80% клієнтів при погашенні ОВДП реінвестує кошти у цінні папери Міністерства фінансів. Нагадаємо, дохід від військових облігацій не оподатковуються ПДФО та військовим збором.

Купувати ОВДП можна в режимі online на сайті Приват24 - https://next.privat24.ua/bonds/list. Зараз таку можливість мають наші клієнти, які готові зробити внесок не менше 50 тисяч гривень. Для придбання цінних паперів достатньо у розділі “Сервіси" меню "Цінні папери" обрати папери, які відповідають інвестиційним потребам, заповнити необхідні параметри та підписати за допомогою Smart-ID сформовані документи щодо угоди з ОВДП. Також ПриватБанк надає можливість не тільки купувати, але продавати ОВДП в режимі online в веб версії Приват24.

Детальна інструкція з купівлі ОВДП через Приват24 у відео: https://www.youtube.com/watch?v=Mu28-Q993P8. Щоб отримати більше інформації - заповніть форму зворотного звʼязку на сайті https://privatbank.ua/ovdp.

ДжерелоПриватБанк

Экспертное мнение

Депозити, які пропонує один з найстарших банків України Депозити, які пропонує один з найстарших банків України
Тетяна ПУТІНЦЕВА, Голова Правління COMINBANK У грудні 2023-го наш банк відзначив своє 30-річчя. У... Далее
Темпи переходу на дистанційні канали прискорилися Темпи переходу на дистанційні канали прискорилися
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Банки в Україні працюють і працювали навіть у перші... Далее
COMINBANK серед тих, хто стійко тримає фінансовий фронт COMINBANK серед тих, хто стійко тримає фінансовий фронт
Тетяна ПУТІНЦЕВА, Голова Правління COMINBANK На другому році війни COMINBANKу попри все вдалося... Далее
Україна вийде переможцем з війни і банківський сектор розпочне своє стрімке зростання Україна вийде переможцем з війни і банківський сектор розпочне своє стрімке зростання
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Нині, перебуваючи в динамічній ситуації,... Далее
«Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні» «Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні»
Тетяна ПУТІНЦЕВА , Голова Правління АТ КОМІНБАНК Сповільнення інфляції та досить стійка ситуація на... Далее
«Клієнти використовують банк, як надійне місце сховку для своїх коштів» «Клієнти використовують банк, як надійне місце сховку для своїх коштів»
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Війна змінила пріоритети українців щодо заощаджень... Далее

Архив раздела