Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Сума залучених державою через ОВДП коштів до бюджету перевищила трильйон гривень, з них Ощадбанк придбав облігацій на 154 млрд грн


Изображение 1
22-05-2024

Українці та іноземні інвестори інвестували більше трильйона гривень у державні облігації України (ОВДП) з початку повномасштабного вторгнення. Ця сума дорівнює приблизно 200 дням фінансування оборони країни або 15% ВВП України у 2023 році. Військові облігації – друге за розміром джерело фінансування держбюджету з березня 2022 року.

Ощадбанк від 24 лютого 2022 року станом на 20 травня 2024 року придбав ОВДП у власний портфель та за замовленням клієнтів у загальному обсязі 154,23 млрд грн в еквіваленті, з них 26,6 млрд грн – з початку 2024 року, 65,29 млрд грн – у 2023 році та 62,34 млрд грн – у 2022 році.

Інвестиції в ОВДП були і залишаються одним із важливих механізмів стабілізації фінансової системи та запобігання кризи ліквідності в умовах війни. Через зручність придбання облігацій, ринкову дохідність, яка перевищує інфляційні очікування, та 100% гарантію повернення коштів від держави, ОВДП є наразі найбільш привабливим інструментом на ринку.

Зацікавленість українців в інвестуванні в ОВДП з початку повномасштабного вторгнення помітно зросла. Зокрема, обсяг таких вкладень у фізичних осіб збільшився протягом цього періоду в 2,5 разу – до 62 млрд грн, у юридичних осіб удвічі – до 162,9 млрд грн.

Відсоток рефінансування ринкових облігацій внутрішньої державної позики станом на 31 березня 2024 року становив 138%. При цьому рефінансування ОВДП, номінованих у гривні, становить 207%. Ці показники говорять про те, що Україна залучає через гривневі ОВДП більшу суму, ніж має виплачувати за діючими зобов’язаннями перед вкладниками в державні облігації.

Ощад є первинним дилером на ринку державних цінних паперів України і має можливість придбання військових облігацій безпосередньо на аукціонах міністерства фінансів, що проводяться щовівторка.

В умовах воєнного стану придбання військових облігацій через Ощадбанк здійснюється за спрощеною процедурою в частині фінансового моніторингу та підтвердження джерел походження коштів.

Ощад скасував більшість комісій за операціями з військовими облігаціями на період воєнного стану. Відтак клієнти можуть інвестувати з мінімальними витратами. При погашенні облігацій відсутні будь-які податки та збори. 

Більш детальна інформація щодо придбання військових облігацій через Ощадбанк – за посиланням.

 

Джерело: Ощадбанк 

Экспертное мнение

Депозити, які пропонує один з найстарших банків України Депозити, які пропонує один з найстарших банків України
Тетяна ПУТІНЦЕВА, Голова Правління COMINBANK У грудні 2023-го наш банк відзначив своє 30-річчя. У... Далее
Темпи переходу на дистанційні канали прискорилися Темпи переходу на дистанційні канали прискорилися
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Банки в Україні працюють і працювали навіть у перші... Далее
COMINBANK серед тих, хто стійко тримає фінансовий фронт COMINBANK серед тих, хто стійко тримає фінансовий фронт
Тетяна ПУТІНЦЕВА, Голова Правління COMINBANK На другому році війни COMINBANKу попри все вдалося... Далее
Україна вийде переможцем з війни і банківський сектор розпочне своє стрімке зростання Україна вийде переможцем з війни і банківський сектор розпочне своє стрімке зростання
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Нині, перебуваючи в динамічній ситуації,... Далее
«Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні» «Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні»
Тетяна ПУТІНЦЕВА , Голова Правління АТ КОМІНБАНК Сповільнення інфляції та досить стійка ситуація на... Далее
«Клієнти використовують банк, як надійне місце сховку для своїх коштів» «Клієнти використовують банк, як надійне місце сховку для своїх коштів»
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Війна змінила пріоритети українців щодо заощаджень... Далее

Архив раздела