Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Рівень прострочення оплати за кредитами клієнтів корпоративного бізнесу Ощаду протягом 2024 року тримається на рівні 0,58%


Изображение 1
03-07-2024

Під час виступу на Ukrainian Credit Conference 28 червня 2024 року в Києві Юрій Каціон, заступник голови правління Ощадбанку, наголосив: аналізуючи ухвалені Ощадом рішення про фінансування компаній, які постраждали під час війни, а також про реструктуризацію попередньо виданих для них кредитів, можна впевнено стверджувати, що вони спрацювали. Сьогодні всі ці позичальники відновили свою діяльність, мають здатність обслуговувати свої кредити і вийшли на майже довоєнні показники.

Частка кредитів, за якими є прострочення в оплаті понад 90 днів, серед клієнтів корпоративного бізнесу Ощадбанку протягом 2024 року продовжує триматись на рівні 0,58% кредитного портфеля цього сегмента.

«Наша готовність і надалі підтримувати бізнес підтверджується обсягами проектів, що зараз у нас у роботі (pipeline), і вони надзвичайно великі. Особливо в стратегічних галузях, на необхідності підтримки яких наголошує і президент України, і уряд, і Національний банк України. Це оборонна галузь, це енергетика, це переробна промисловість. Кредитний портфель корпоративного бізнесу Ощадбанку станом на кінець червня досяг майже 60 млрд грн», – зауважив Юрій Каціон.

Заступник голови правління підкреслив, що Ощад, маючи багаторічний досвід у фінансуванні бізнесу, в своїх оцінках перспективності того чи іншого проекту, виходить з позиції, що операційна модель будь-якого бізнесу має бути самодостатньою та не потребувати жодної сторонньої підтримки.

«Якщо постійно надавати бізнесу компенсації, дотації та інші фінансові пільги, то ми можемо в недалекій перспективі швидше нашкодити, ніж допомогти, створивши неконкурентоздатні компанії або навіть цілі галузі. Тому слід ретельно рахувати і дивитись: якщо самодостатній бізнес потребує тимчасової підтримки внаслідок втрат від війни, то, звісно, добре і критично важливо, що держава або міжнародні партнери готові її надати. Але якщо модель показує, що бізнес не є прибутковим без пільгових інструментів (компенсації відсоткової ставки, нульових податків тощо) – то сто разів подумайте, чи варто його розпочинати», – підкреслив заступник голови правління Ощадбанку Юрій Каціон.

 

Джерело: Ощадбанк

Экспертное мнение

Ми будуємо довгострокові відносини із своїми клієнтами Ми будуємо довгострокові відносини із своїми клієнтами
Борис РАФАЛОВИЧ , заступник Голови Правління COMINBANK На даний момент у Комінбанку працює акція Дохід... Далее
Депозити, які пропонує один з найстарших банків України Депозити, які пропонує один з найстарших банків України
Тетяна ПУТІНЦЕВА, Голова Правління COMINBANK У грудні 2023-го наш банк відзначив своє 30-річчя. У... Далее
Темпи переходу на дистанційні канали прискорилися Темпи переходу на дистанційні канали прискорилися
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Банки в Україні працюють і працювали навіть у перші... Далее
COMINBANK серед тих, хто стійко тримає фінансовий фронт COMINBANK серед тих, хто стійко тримає фінансовий фронт
Тетяна ПУТІНЦЕВА, Голова Правління COMINBANK На другому році війни COMINBANKу попри все вдалося... Далее
Україна вийде переможцем з війни і банківський сектор розпочне своє стрімке зростання Україна вийде переможцем з війни і банківський сектор розпочне своє стрімке зростання
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Нині, перебуваючи в динамічній ситуації,... Далее
«Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні» «Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні»
Тетяна ПУТІНЦЕВА , Голова Правління АТ КОМІНБАНК Сповільнення інфляції та досить стійка ситуація на... Далее

Архив раздела