Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Ощадбанк запрошує місцеву владу до співпраці в підтримці бізнесу в рамках програми «Територія розвитку»


Изображение 1
24-05-2024

Про це зокрема йшлося на відкритій онлайн-зустрічі учасників регіональних програм підтримки бізнесу Ощаду «Територія розвитку».
Близько 100 учасників, серед яких представники Ощадбанку, обласних військових адміністрацій (ОВА) та територіальних громад, обговорювали проміжні результати програм фінансування ММСБ у регіонах і подальші кроки зміцнення співпраці банку та ОВА для розширення партнерства.
Ощад ініціював вже 10 подібних програм на обласних рівнях – у Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Сумській та Чернівецькій областях, з Асоціацією ОТГ та ще п’ять – на рівні муніципалітетів.

Регіональні програми Ощадбанку передбачають часткову компенсацію відсоткової ставки або часткову оплату обладнання, що купується, з боку регіональної влади під час кредитування Ощадом місцевого бізнесу. Загалом з 2023 року програмою компенсації від ОВА скористались 172 підприємці, які отримали позики від банку на 279 млн грн. Сума допомоги місцевої влади становить 5,7 млн грн.

У своєму вітальному слові членкиня наглядової ради Ощадбанку Роза Тапанова звернулась до представників регіонів із закликом започатковувати подібні програми у себе та спільно працювати над розвитком та підтримкою економіки воєнного часу. Вона завірила, що Ощад і далі вважатиме регіональні програми важливою частиною загальної стратегії підтримки українського бізнесу.

«Завдання, які стоять перед місцевою владою в економічний сфері, потребують використання всіх наявних ресурсів, у тому числі можливостей Ощадбанку. В партнерстві зі всіма зацікавленими сторонами ми намагаємось надати максимальну підтримку підприємцям і пропонуємо найкращі умови фінансування. Ми знаємо, що саме потрібно українському бізнесу тут і зараз, і фокусуємо нашу експертизу, нашу найбільшу мережу відділень, нашу участь у різноманітних державних і міжнародних програмах саме на цьому», – зазначила Роза Тапанова.

Наталя Буткова-Вітвіцька, членкиня правління Ощадбанку, відповідальна за мікро-, малий і середній бізнес, презентувала фінансові інструменти і проєкти з підтримки підприємців, які з’явились за останні пів року в арсеналі Ощаду. Серед них:

• безкоштовні консультації для бізнесу від KPMG для експортерів ММСБ у рамках проєкту «Мій експорт»;
• перша в Україні власна ветеранська програма «Бізнес 4.5.0», яка завдяки франчайзинговій схемі дає можливість започаткувати власну справу навіть тим ветеранам і ветеранкам, які не мають підприємницького досвіду;
• грантова програма «СТВОРЮЙ!», що передбачає надання індивідуальних грантів жінкам-підприємницям у сфері виробництва на суму до 15 тис. дол. США;
• програма для аграріїв «Посівна без мін» та багато інших.

«У воєнний час кожен регіон країни потребує індивідуального підходу. Саме це є завданням програми «Територія розвитку», яка буде постійно розширюватись, стаючи драйвером змін у підприємництві. Щоб кредитування було доступним, ми маємо об’єднати зусилля всіх зацікавлених сторін. Тому Ощадбанк і в подальшому буде продовжувати створення хабу підтримки вітчизняної економіки, використовувати всі можливості міжнародних і державних програм та шукати нових партнерів», — наголосила Наталя Буткова-Вітвіцька.

Окремим важливим питанням, яке обговорювалось на зустрічі, стала надзвичайно складна ситуація в енергетичному секторі, коли Україна внаслідок нещодавніх обстрілів втратила 8 ГВт потужності. У зв’язку з цим Ощадбанк готовий фінансувати підприємців за допомогою кредитних та грантових програм для розбудови децентралізованої генерації на основі природного газу, відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) з використанням сучасних мобільних систем накопичення енергії та інтелектуальних мереж енергопостачання. Місцеві органи влади мають зі свого боку заохочувати підприємців до використання незалежних засобів генерації електроенергії та надавати підтримку у спрощенні їх підключення.

 

Джерело: Ощадбанк  

Экспертное мнение

Депозити, які пропонує один з найстарших банків України Депозити, які пропонує один з найстарших банків України
Тетяна ПУТІНЦЕВА, Голова Правління COMINBANK У грудні 2023-го наш банк відзначив своє 30-річчя. У... Далее
Темпи переходу на дистанційні канали прискорилися Темпи переходу на дистанційні канали прискорилися
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Банки в Україні працюють і працювали навіть у перші... Далее
COMINBANK серед тих, хто стійко тримає фінансовий фронт COMINBANK серед тих, хто стійко тримає фінансовий фронт
Тетяна ПУТІНЦЕВА, Голова Правління COMINBANK На другому році війни COMINBANKу попри все вдалося... Далее
Україна вийде переможцем з війни і банківський сектор розпочне своє стрімке зростання Україна вийде переможцем з війни і банківський сектор розпочне своє стрімке зростання
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Нині, перебуваючи в динамічній ситуації,... Далее
«Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні» «Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні»
Тетяна ПУТІНЦЕВА , Голова Правління АТ КОМІНБАНК Сповільнення інфляції та досить стійка ситуація на... Далее
«Клієнти використовують банк, як надійне місце сховку для своїх коштів» «Клієнти використовують банк, як надійне місце сховку для своїх коштів»
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Війна змінила пріоритети українців щодо заощаджень... Далее

Архив раздела