Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Ощад готовий фінансувати приватний сектор ОПК під державну програму портфельних гарантій


Изображение 1
04-06-2024

Після ухвалення урядом наприкінці квітня відповідних змін до постанови КМУ №723 Ощадбанк отримав можливість фінансувати приватних виробників оборонно-промислового комплексу через програму надання державних портфельних гарантій.

Про це заявив Юрій Каціон, заступник голови правління Ощаду, відповідальний за корпоративний бізнес, під час експертної дискусії «ЕП-чат» про українську оборонну промисловість у студії видання «Економічна правда».

«Раніше оборонні підприємства не мали можливості отримувати державні портфельні гарантії. Зараз приватні компанії з виручкою до 50 млн євро на рік вже мають підтримку від держави і можуть одержати банківське фінансування за допомогою механізму державних портфельних гарантій. Питання відсутності забезпечення для приватних компаній було одним з головних бар’єрів для доступу до банківського фінансування. Тепер воно частково зняте», – зауважив Юрій Каціон.

Згідно з умовами програми приватні компанії оборонно-промислового комплексу можуть залучити фінансування до 100 млн грн із покриттям до 80% обсягу кредитної угоди.

Наступним механізмом стимулювання розвитку ОПК може стати програма здешевлення кредитування через компенсацію відсоткової ставки. Така програма знаходиться зараз на стадії розробки в профільних відомствах.

«Ми надавали свої пропозиції Мінстратегпрому і Міноборони України, щоб поширити механізм підтримки державних компаній на приватний сектор ОПК через надання державних гарантій, а також запровадити компенсацію відсоткової ставки. Втім, здешевлення вартості кредитування є не настільки проблематичним, як відсутність забезпечення за кредитом і неможливість використання державних гарантій. Тому що відсотки закладаються у вартість продукції і за рахунок ціни компенсуються виробнику», – заявив заступник голови правління Ощадбанку.

Ще одним важливим механізмом стимулювання розвитку ОПК, на думку Юрія Каціона, має стати розширення кола замовників такої продукції.

«На сьогодні виробничі можливості компаній цієї галузі дають можливість виготовляти майже вдвічі більше продукції, ніж дозволяє обсяг державного фінансування. Разом із тим муніципалітети могли б виступити додатковими замовниками озброєння, зважаючи на поточну практику закупівлі ними товарів подвійного призначення. Це сприяло б значному збільшенню обсягу внутрішнього ринку. Добре, що і уряд, і виробники сектору ОПК, і банки розмовляють однією мовою. Всі дуже чітко розуміють проблематику і те, що потрібно зробити для забезпечення фінансування галузі», – зазначив заступник голови правління Ощадбанку.

Джерело: Ощадбанк

Экспертное мнение

Депозити, які пропонує один з найстарших банків України Депозити, які пропонує один з найстарших банків України
Тетяна ПУТІНЦЕВА, Голова Правління COMINBANK У грудні 2023-го наш банк відзначив своє 30-річчя. У... Далее
Темпи переходу на дистанційні канали прискорилися Темпи переходу на дистанційні канали прискорилися
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Банки в Україні працюють і працювали навіть у перші... Далее
COMINBANK серед тих, хто стійко тримає фінансовий фронт COMINBANK серед тих, хто стійко тримає фінансовий фронт
Тетяна ПУТІНЦЕВА, Голова Правління COMINBANK На другому році війни COMINBANKу попри все вдалося... Далее
Україна вийде переможцем з війни і банківський сектор розпочне своє стрімке зростання Україна вийде переможцем з війни і банківський сектор розпочне своє стрімке зростання
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Нині, перебуваючи в динамічній ситуації,... Далее
«Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні» «Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні»
Тетяна ПУТІНЦЕВА , Голова Правління АТ КОМІНБАНК Сповільнення інфляції та досить стійка ситуація на... Далее
«Клієнти використовують банк, як надійне місце сховку для своїх коштів» «Клієнти використовують банк, як надійне місце сховку для своїх коштів»
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Війна змінила пріоритети українців щодо заощаджень... Далее

Архив раздела