Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ГРУПИ КРЕДІ АГРІКОЛЬ ЗА 3 КВАРТАЛ ТА 9 МІСЯЦІВ 2023 РОКУ


Изображение 1
08-11-2023

Група Креді Агріколь оприлюднила успішні фінансові результати за третій квартал і за перші дев'ять місяців 2023 року, що є свідченням постійного вдосконалення власної моделі.

Квартальний базовий дохід продовжував зростати, сягнувши рекордного показника 8,85 млрд євро для Групи Креді Агріколь (+7,3%) і 6,06 млрд євро для Креді Агріколь С.A. (+13,4%) у третьому кварталі 2023 року.

Заявлена частка чистого доходу Групи Креді Агріколь склала 2,38 мільярда євро, збільшившись на +21% порівняно з третім кварталом 2022 року, у той час як аналогічний показник Креді Агріколь С.A. піднявся на +32,8% і сягнув 1,75 млрд євро.

Стала діяльність

У третьому кварталі банки Групи, які займаються роздрібним банкінгом, залучили 445 000 нових клієнтів, з яких 92 000 – за межами Франції (Італія та Польща).

Рівень забезпечення клієнтів продуктами страхування майна та від нещасних випадків продовжував покращуватися, сягнувши 43,1% для Регіональних Банків (+0,5 пунктів), 27,6% для LCL (+0,5 пунктів) та 18,3% для КА Італія (+2,2 пунктів). Страхування на випадок смерті та втрати працездатності також показало гарні результати зі зростанням доходу від страхових внесків на +10,9% порівняно з третім кварталом 2022 року. Крім того, договори страхування, прив’язані до ринку, становлять понад 40% валових надходжень у страхуванні життя.

Видача автокредитів відбувалася так само активно, зрісши на +6,7% порівняно з третім кварталом 2022 року.

Надходження від управління активами становили 13,7 млрд євро з позитивним результатом для усіх класів активів (середньострокові / довгострокові активи та готівкові кошти).

Корпоративні та інвестиційні банківські послуги показали рекордні квартальні результати, зокрема завдяки відмінним показникам операцій з цінними паперами з фіксованим доходом, на які позитивно вплинуло підвищення відсоткових ставок і доходи від яких зросли на +25,6%.

Лідерство бізнес-ліній на ринку

Група покладається не лише на свій потенціал органічного зростання, але й на розвиток своїх бізнес-ліній шляхом угод придбання та розбудови партнерств. Управління спеціалізованих фінансових послуг розробило комплексну пропозицію мобільності: спільне підприємство «Leasys», створене разом із «Stellantis» має стати європейським лідером з довгострокової оренди автомобілів; придбання у 100% власність цифрового CA Auto Bank з метою розвитку партнерства з виробниками та незалежними дистриб'юторами; і придбання шести європейських дочірніх компаній ALD і «LeasePlan».

У той же час напрям страхування розширив свою дистриб'юторську мережу за рахунок нових комерційних партнерств: договір між «Crédit Agricole Assurances» та «Banco BPM» про розподіл кредитного страхування, окрім страхування життя (в Італії) та партнерство між компаніями «Pacifica» та «Renault» у сфері автострахування.

Креді Агріколь С.A. структурує свої операції з обслуговування нерухомості шляхом придбання бізнес-напрямку з управління нерухомістю у групи Casino, а також нарощує темпи діджиталізації та інновації завдяки придбанню частки в Worklife [1], а в сфері платежів – через партнерство з Wordline [2].

Утримання надзвичайно високих позицій капіталу та ліквідності

Станом на 30 вересня, коефіцієнт поступового введення звичайного власного капіталу першого рівня (CET1) Групи Креді Агріколь становив 17,5%, один із найкращих показників у Європі для цього сектору, що значно перевищує нормативні вимоги. Резерви ліквідності Групи склали 419 млрд євро.

Постійна мобілізація в інтересах клієнтів і суспільства в цілому

Група є провідним іпотечним кредитором у Франції (кожен третій іпотечний кредит) і прагне забезпечити доступ до житлового фінансування, пропонуючи безвідсоткові додаткові позики.

Запущений у червні 2022 року проєкт Crédit Agricole Transitions & Énergies (CATE) у жовтні оприлюднив свою дорожню карту та перші досягнення. Він пропонує обслуговування на глобальному рівні, яке охоплює консультаційні послуги з енергетичного переходу з метою підтримки клієнтів під час впровадження ними процесів енергоефективності та захисту довкілля, а також розвитку відновлюваної енергетики в регіонах через проектне фінансування.

CATE планує виробляти та постачати електроенергію з відновлюваних джерел і має амбітні цілі в цьому напрямку (2 ГВт виробничих потужностей до 2028 року, 500 МВт-год низьковуглецевої електроенергії до 2026 року). Ця пропозиція надається компанією Selfee[3], основним акціонером якої є CATE.

Більше інформації тут https://pressroom.credit-agricole.com/news/results-for-the-third-quarter-and-first-nine-months-2023-6cf6-94727.html

Джерело: Креді Агріколь

Экспертное мнение

«Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні» «Банк відреагував на зміни динамічно й адаптивно: умови за депозитами залишилися на привабливому рівні»
Тетяна ПУТІНЦЕВА , Голова Правління АТ КОМІНБАНК Сповільнення інфляції та досить стійка ситуація на... Далее
«Клієнти використовують банк, як надійне місце сховку для своїх коштів» «Клієнти використовують банк, як надійне місце сховку для своїх коштів»
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Війна змінила пріоритети українців щодо заощаджень... Далее
COMINBANK: турбота про клієнтів впродовж 30 років успішної роботи на ринку України COMINBANK: турбота про клієнтів впродовж 30 років успішної роботи на ринку України
Тетяна ПУТІНЦЕВА , Голова Правління АТ КОМІНБАНК За 30 років успішної роботи на ринку України АТ ... Далее
Кредобанк з перших днів повномасштабної війни в Україні допомагає Кредобанк з перших днів повномасштабної війни в Україні допомагає
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ Кредобанк Фінансовий ринок оперативно реагує на зміни... Далее
Для нас це велика відповідальність — продовжувати підтримувати тих, хто потребує допомоги саме зараз, формуючи майбутнє своїми вчинками Для нас це велика відповідальність — продовжувати підтримувати тих, хто потребує допомоги саме зараз, формуючи майбутнє своїми вчинками
Тетяна ПУТІНЦЕВА , Голова Правління COMINBANK Так, дійсно наші вклади дозволяють отримувати дохід до... Далее
«В умовах війни Кредобанк продовжує працювати прибутково» «В умовах війни Кредобанк продовжує працювати прибутково»
Непередбачуваність сценаріїв подальшого розгортання воєнних дій не дає змоги точно визначити чи спрогнозувати... Далее

Архив раздела